Články a aktuality


24. 01. 2016

Proč je důležité pravidelně odčervovat venkovní kočky?

Zrovna včera večer vyzvracel jeden z našich kocourů po odčervovací tabletě celou tasemnici! Fuj :-( Pohled na tu hromadu stočeného parazita (odhadem měl tak 40 cm), kterou nosil náš milovaný kočičák v bříšku, mě přiměl k napsání tohoto článku. Nebyla jsem dřív zrovna příznivcem „chemického“ odčervování a u našich koček jsem se k tomu uchylovala pouze, když to bylo bezpodmínečně nutné, protože samozřejmě je to chemie, která spolu s parazity zničí v kočičím těle i ty užitečné organismy. Ale zkušenosti a debaty s veterináři můj názor změnily a nyní už odčervujeme pravidelně každé 3 měsíce, případně častěji, pokud zpozoruji nějaký problém (např. článek tasemnice kolem konečníku nebo tam, kde kočka ležela).

A apeluji tímto na všechny majitele venkovních koček – zejména u těch, které vám nechodí vůbec domů a nemáte tak u nich šanci napadení parazity zpozorovat! O negativních důsledcích parazitů v těle našich mazlíčků najdete na internetu řadu článků, určitě si je přečtěte, ale kočky jsou z hlediska projevů bolesti držáci a dost často a dost dlouho na sobě vůbec nadají znát, že se necítí úplně ok! Proto důrazně doporučuji odčervovat pravidelně preventivně a nedat na Váš dojem, že se kočka chová, jako by byla absolutně fit!

Stačí jen zajít k veterináři pro odčervovací tabletu a kočce ji podat doma, pokud ovšem máte takové podání tabletek kočce nacvičené :-) Kočku je nejlepší na zemi zabalit pevně do deky (aby vás nepodrápala), kleknout si nad ní (aby se nemohla hýbat) a snažit se jí tabletu strčit co nejdál do krku, aby ji spolkla – samozřejmě všechno jemně tak, abychom číču co nejmíň vystrašili a abychom jí neublížili – každá kočka je jiná, některá se bude bránit víc, některá míň, některá bude po celé „akci“ uražená, jiná vlastně ani nic nezpozoruje :-).

Pokud se vám podání tablety opakovaně nedaří, vezměte kočku prostě k veterináři – každý si ví rady, jak kočce odčervovací prostředek podat, navíc vedle tablet existují třeba i pasty, jejich podání je asi jednodušší, nemůžou je vyplivnout tak snadno jako tabletu.

A nebyla bych to já, abych Vám na závěr nedoporučila proti parazitům i něco „z přírody“ :-) Tentokrát nabízím Česnekové tablety - podávat je lze i dlouhodobě, předávkování nehrozí, navíc mají i řadu dalších pozitivních vlivů na organismus a to nejen koček a psů, ale i lidí (česnekové tablety určené pro lidi zakoupíte např. v lékárně).

Vám i Vašim mazlíčkům přejeme plná bříška jen toho nej krmení a vůbec žádných parazitů ;-)

A přežijte v pohodě a ve zdraví zbytek zimy ;-)

 

 

20. 08. 2015

100% přírodní dentální péče pro pejsky i kočičky

Milí chovatelé a přátelé pejsků a/nebo kočiček, kdo z Vás čistí svému zvířátku pravidelně zuby?
 
Taky máte černé svědomí, že to neděláte pravidelně? Anebo dokonce vůbec ne? Znám to moc dobře :-)
 
Pokud s tím nezačnete v raném mládí zvířete, aby si na to co nejdříve zvyklo, jde pak spíš o boj… a komu se chce po náročném pracovním dni zápolit se svým zvířátkem, i když je to pro jeho dobro že? Kočky navíc mají dásně extrémně citlivé, takže u nich když to jednou přepísknete s tlakem zubního kartáčku, už nemáte šanci..
 
No jo! Jenže pokud nečistíte Vašemu zvířátku zuby, skončíte dřív nebo později u veterináře, který mu bude muset zubní plak a kámen odstranit pod narkózou :-(
 
Nezoufejte, máme pro Vás řešení - bez zápolení, bez bojů, bez návštěvy veterináře, bez narkózy :-)
 
Co víc - vyzkoušeli jsme za Vás a opravdu funguje!!!
 
Stačí jen tento prášek nasypat 1x denně do krmení a je to :-)
 
100%  přírodní, bez umělých barviv, bez lepku, bez cukru! 

 

 

Vám i Vašim mazlíčkům přejeme hezký zbytek léta a bezvadný chrup ;-)

11. 07. 2015

Víte, že .... kočky mají velmi nízký přirozený pocit žízně?

Co to znamená pro zodpovědné chovatelé koček???

Nekrmte svoje kočky výhradně a pouze granulemi! Pokud tak svoje kočky krmíte, zaděláváte jim na řadu zdravotních problémů s močovým ústrojím a ledvinami, které můžou končit až smrtí zvířátka :-( Kočka je šelma a lovec a její přirozená kořist obsahuje kolem 70% vody. V domácích podmínkách se této přirozené kočičí stravě přiblížíme krmením tzv. mokrými/vlhkými krmivy, jako jsou konzervy, kapsičky, vaničky atd. A granule pouze jako doplněk, protože granule neobsahují vodu téměř žádnou. A jestli si myslíte, že vidíte svoji kočičku dostatečně pít, jste na velkém omylu! Ačkoliv se kočka občas sama vody napije, přirozenou potřebu vody pro svůj organismus si tak nedoplní.

Při výběru vlhkých krmiv (stejně jako granulí) opatrně – vybírejte pečlivě a čtěte složení. Vyhýbejte se těm, které obsahují (a to zejména na předních místech ve složení) obiloviny, vedlejší výrobky rostlinné výroby, cukr, sůl a jiná umělá dochucovadla, konzervanty apod. A bohužel takovými krmivy je trh doslova zaplaven.

Pokud si chcete být výběrem toho správného krmiva pro svoje kočičí i psí mazlíčky jistí, nakupujte u nás :-) V našem sortimentu najdete pouze taková  krmiva, která odpovídají přirozeným potřebám psů a koček ;-)

http://www.naplnmisku.cz/konzervy-kapsicky-1.html

Vám i Vašim mazlíčkům přejeme krásné léto a plná bříška jen toho nej krmení ;-)

Naplnmisku.cz

Informace a objednávky:

Telefon: +420 608 646 246
E-mail: info@naplnmisku.cz

Informace

Kontakt

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy