O nás

 „Pokud nejsou v nebi žádní psi, pak až umřu, chci jít tam, kde jsou.“ (Will Rogers)

Miluju zvířata a odmalinka jsme doma vždycky nějaké měli. Napřed morčata, pak psa, u babičky a dědy byly andulky. Potom jsem odešla do velkýho města za studiem a začala slibnou kariéru v jedné mezinárodní firmě se všemi těmi úžasnými benefity jako je odpovídající plat, firemní mobil, notebook. Bohužel po čase jsem zjistila, že sezení u počítače 8 a více hodin denně, někdy i včetně nocí a víkendů, vytváření hodnot, které ve skutečnosti vůbec nejsou skutečné, a přispívání ke zvyšování zisku jedné nadnárodní firmy není vůbec to, co mě naplňuje a že mi vlastně něco strašně chybí, ač jsem navenek žila život, který mi mohl leckdo závidět. A možná i záviděl a možná si spousta lidí kolem mě dodneška myslí, že jsem blázen, že jsem se toho všeho vzdala a všechno jsem to dobrovolně vyměnila za klidný život v malinké vesničce v západních Čechách, která má 30 čísel popisných a kolem jenom lesy a louky plné divé zvěře a kde dávají lišky (a daňci a srnci a divočáci a zajíci a sousedovic kočky a psi) dobrou noc.

   

Čas letí a už je to několik let, co jsem světlé kostýmky a lodičky vyměnila za co nejtmavší tepláky a gumáky, v lepším případě tenisky :-) A protože se moje rodina mezitím rozrostla o kupu zvířat, samozřejmě jsem začala řešit, čím já je všechny nakrmím? Vždyť kvalitní výživa je základem dlouhého zdravého života každého živého tvora.

 

Napřed jsem se spolehla na doporučení kamarádky a veterináře, přečetla jsem pár recenzí typu „našemu pejskovi moc chutnají“ a začala jsem granule doporučené značky s klidným vědomím sypat do misky našeho novopečeného štěňátka. Jenomže pak přibyla ještě tři koťata, tak mi to nedalo a začala jsem znovu hledat a studovat, jak pro ně vybrat ty nejlepší granule…

 

A zažila jsem svůj první šok, když jsem ve složení krmiva našeho bezmezně milovaného pejska, které je dle reklamy první volbou veterinářů na celém světě, na prvním místě ve složení nenašla maso, ale kukuřici. Divný, vždyť pes, byť dlouhými věky člověkem domestikovaný, je stále převážně masožravec, no ne? A co teprv kočky, ty jsou ještě výhradnější masožravci než psi.. Tak jsem pátrala dál, jaký vliv má krmivo založené na obilovinách (v lepším případě mase neurčeného původu a množství anebo taky vedlejších produktech živočišné a rostlinné výroby, plné soli, cukru a bůhvíčeho ještě), pro masožravce ve skutečnosti naprosto nevhodné, na jejich zdraví a organismus z dlouhodobého hlediska, to jsem zažila další šok, když jsem četla o všech těch alergiích, obezitách, cukrovkách, poruchách štítné žlázy, nemocích močového ústrojí atd. no hrůza byla jenom o tom číst, nedejbože to zažít na vlastní kůži u mého zvířecího gangu :-(

 

Když krmíme psa anebo kočku výhradně granulemi, případně jiným průmyslově vyráběným krmivem, a půjde o jedinou a základní potravinu, kterou budou dostávat po celý svůj život, je třeba její výběr pečlivě zvážit! Pokud vybereme špatně a nic jiného jim k jídlu nedáme, pak se jejich zvířecí tělíčka budou muset s nevhodnou stravou vyrovnávat den co den, často dlouhé roky a dřív nebo později se tenhhle denodenní boj s látkami, na které není jejich trávení připraveno, velmi pravděpodobně bohužel negativně projeví na jejich zdraví... Nás to pak bude stát čas a nemalé peníze za návštěvy u veterináře a ty nebohá zvířata kromě toho ještě dost zkusí – mimochodem měli jste někdy zánět močáku? Já jo a představa, že takovou bolest prožívá moje kočka, mi fakt nedá spát! Nebo poruchu štítné žlázy? To je vám celkově tak zle, že se dlouho odhodláváte jít k doktoru, co hroznýho vám nezjistí…

 

Ale dost strašení, mám i dobrou zprávu :-) Existují výrobci, kteří opravdu respektují přirozené potřeby zdravé výživy psů a koček a podle nich svoje krmiva vyrábějí! Je jich na trhu menšina, ale jsou tu, takže hurá, i ti majitelé psů a koček, kteří nemůžou nebo prostě z jakýchkoliv důvodů nechtějí připravovat čerstvou domácí stravu (co si budem povídat - čerstvá domácí strava je čerstvá domácí strava), si můžou oddechnout. 

 

A aby se taková krmiva dostala do povědomí co nejvíce z vás (a aby se veterinární ordinace přestaly plnit zvířátky trpějícími nevhodnou stravou), rozhodla jsem se založit tenhle eshop. Nenajdete tu žádnou z komerčních značek krmiv, na které narazíte téměř v každém kamenném obchodě i eshopu, doporučí Vám je bombastická reklama, chovatelé, veterináři, Vaši známí a kamarádi, ale u nás je nekoupíte. Proč ne? Protože když si pozorně přečtu deklarované složení většiny z nich, nemůžu je s čistým svědomím nasypat do misek svých milovaných zvířat. A o tohle mi jde – nechci prodávat krmiva, o jejichž kvalitě nejsem sama přesvědčená a nikdy bych je svým zvířátkům nepodala. Proto v našem eshopu koupíte jen taková krmiva, kterými se nebojím nakrmit svoje mazlíčky! A taky je jimi krmím :-)

A tady jsou v celé své kráse: moje šelmy – má inspirace a obrovský zdroj životní energie – fenka hovawarta Ozzy a tři kočičí sourozenci (kočka Pája a kocouři Jája a Kája) – to je celý můj tým a společnými silami (já prověřuju sháněním informací, oni zkoušejí na vlastní kůži a baští) pro Vás hledáme ty nejkvalitnější granule, konzervy, pamlsky a další výrobky pro zvířecí mazlíčky, které se dají na našem trhu sehnat. Dobrou chuť!

    

                                                 

 

Naplnmisku.cz

Informace a objednávky:

Telefon: +420 608 646 246
E-mail: info@naplnmisku.cz

Informace

Kontakt

Doprava a platba

Sledování zásilek

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy